Jak si pejsek s kočičkou myli podlahu

Výrobce: Diafilm Praha
Výroba: 1955
Text: list
Snímků: 34
Napsal: E. Hofman
Kreslil: J. Kábrt
Poznámka: B083, podle J. Čapka

Další ze seriálu veselých povídek Josefa Čapka o pejskovi a kočičce. Tentokrát o tom, jak uklízeli svůj domeček.

 

Další příspěvky

«

»

3 komentáře

No ping yet

 1. lubos píše:

  Pejsek s kočičkou jsou přímo předurčeni pro promítání. Hezké a přesto jednoduché obrázky Josefa Čapka se na plátně krásně vyjímají. Jejich nepřehlédnutelným plusem je, že mají mnoho políček; pohádka o mytí podlahy 34, pohádka O panence, která tence plakala, dokonce 39. Doprovodný text pak sestává často jen z jediné krátké věty, takže vlastní promítání krásně odsýpá a děti velice baví (zejména, když dítko film samo posouvá).

 2. Daniela píše:

  Velikým kladem pohádek O pejskovi a kočičce je naprostá absence jakékoliv podoby zla, což vyhovuje i citlivějším nebo velmi malým dětem. Tady nikdo nikoho nechce podvést, začarovat, sežrat (snad jen černý pes, co pejskovi a kočičce sežral dort, ale ten se potrestal sám a navíc pejska a kočičku zachránil od bolení břicha). U mých dětí byly tyto příběhy moc oblíbené a jejich omezený počet v knížce jsem doplňovala vyprávěním vymyšlených příběhů: Jak pejsek dostal chuť na chleba, Jak šli na koupaliště, Jak jeli vlakem… , zkuste to také.
  Daniela

 3. Kamil píše:

  Je to moc hezká pohádka, s dcerkou (7let) jsme se nasmáli. Nejvíc když kočička ždíme pejska a nebo když se navzájem věší na šňůru. Příběh je krásně malovaný a s vtipným textem je promítání skvělá zábava.

Napsat komentář