Kde je Míša?

Výrobce: Diafilm Praha
Výroba: 1954
Text: list
Snímků: 32
Napsal: M. Pavlík
Kreslil: D. Landrová
Poznámka: B191

Ládík odnesl dětem ze školky všemi milovanou hračku – tančícího medvídka. V noci mu medvídek utekl. Ládík ho honil a byl rád, když se probudil a zjistil, že to byl jen sen. Přesto si ale uvědomil, že medvídek nepatří jen jemu a k velké radosti všech dětí ho zase do školky vrátil.

 

Další příspěvky

«

»

3 komentáře

No ping yet

  1. admin píše:

    Na některém filmu je uváděn rok výroby 1954.

  2. Kamil píše:

    Krásně malované, super příběh. Včera jsme tuhle pohádku promítali a i po letech jsem měl „strach“ ze psa a „respekt“ ze sněhuláka policisty jako když jsem byl prcek. :o)

  3. lubos píše:

    Po pohádce „O Lakomé Kočičce“ je tato pohádka druhá nejoblíbenější mých dcer. Je to klasická diapohádka z padesátých let, pro které bylo typické nádherné výtvarné zpracování, příběh pečlivě rozkreslený do co nejvíce políček (tehdy se ještě nesnažili nacpat pohádku striktně do 24 snímků jako v pozdějších dekádách, diafilmy měly i 39 snímků), a sem tam nádech politické výchovy a inklinace k Sovětskému Svazu. V této pohádce je ale politická výchova jen těsně na hranici podprahového vnímání. Pohádky z padesátých let mám nejraději právě pro jejich nádhernou „výpravnost“ a řemeslnou profesionalitu.

Napsat komentář