Liška a Čáp

Výrobce: Diafilm Praha
Výroba: 1957
Text: políčko
Snímků: 13
Napsal: V. H. Krňanský
Kreslil: Divica Landrová
Poznámka: B072

Liška poznala čápa na hostinu, ale z lakoty připravila jídlo do mísy, z které čáp nemohl svým dlouhým zobákem nic nabrat. Druhý den oplatil čáp lišce hostinu stejným způsobem.

 

Další příspěvky

«

»

2 komentáře

No ping yet

 1. Daniela Srbová píše:

  Liška a čáp – moje oblíbená pohádka, musím si ji prohlédnout při každém spuštění pohádkových stránek. Po výtvarné stránce je nádherně vystižena charakteristika vlastností lišky: chamtivost, mlsnost, mazanost a poťouchlost – mimika obličeje, gestikulace a postoje lišky – to je přímo kresebná lahůdka na tomto prostorově miniaturním grafickém dílku.
  Výtvarnici Divici Landrové k výtvarnému pojetí pohádky-bajky gratuluji.
  Daniela Srbová

 2. míša píše:

  Ahoj já jsem liška a kdo si ty čáp aha a čap pozval lišku na večeřu a lišce ta večeře tak chutnala a chutnala že u čapa usnula a rano čap lišce nachistal snídani a liška mu podekoval že byla moc dobrá a tak se čáp do lišky zamiloval, že meli spolu toli detí meli čapolišky a liškyčapo a meli se moc radi tak to lišku uš naštvalo že se o ty deti nedokažou postarat tak je přihlásili do školky a meli na chvilku klid, a meli se tak moc moc rádi že jí čap tak hodne pomáhal a až si spolu postavili domeček a liška byla na něj tak pišná a byla rada že má dum. A žili spolu žtasne až do smrti.

  tak to je vše.ahoj

Napsat komentář