O třech kuřátkách

Výrobce: Diafilm Praha
Výroba: 1970
Text: list
Snímků: 17
Napsal:  Václav Kocourek
Kreslil: Eva Průšková
Poznámka: B466, podle francouzské pohádky

Známá dětská pohádka s výraznou ideou spravedlnosti a důsledného potrestání. Děj pohádky zachycuje všechny dramatické okamžiky a pomáhá mravní, estetické a jazykové výchově.

Děti většinou znají pohádku z knih. Mohou ji poslouchat bez promítání a potom k promítání samy reprodukovat. Nebo napřed promítat odpoledne se slovem učitelky a potom v zaměstnání po přečtení reprodukovat a rozpomínat se, které okamžiky děje byly na obrázcích diafilmu. Kdo si ještě vzpomíná, co bylo na obrázku? Procvičíme tak s dětmi souvisíš vyjadřování a paměť. Obsah pohádky s výraznou ideou spravedlnosti a důsledného potrestání i její délka ji určují více starším dětem. Malířka zachytila všechny dramatické okamžiky děje a přitom se dovedla vyhnout tvrdému vyjádření drastických scén. Diafilm bude dobrým a působivým pomocníkem ve výchově mravní, estetické a jazykové.

 

Další příspěvky

«

»

1 komentář

No ping yet

  1. admin píše:

    Děti většinou znají pohádku z knih. Mohou ji poslouchat bez promítání a potom k promítání samy reprodukovat. Nebo napřed promítat odpoledne se slovem učitelky a potom v zaměstnání po přečtení reprodukovat a rozpomínat se, které okamžiky děje byly na obrázcích diafilmu. Kdo si ještě vzpomíná, co bylo na obrázku? Procvičíme tak s dětmi souvislé vyjadřování a paměť. Obsah pohádky s výraznou ideou spravedlnosti a důsledného potrestání i její délka ji určují více starším dětem. Malířka zachytila všechny dramatické okamžiky děje a přitom se dovedla vyhnout tvrdému vyjádření drastických scén. Diafilm bude dobrým a působivým pomocníkem ve výchově mravní, estetické a jazykové.

Napsat komentář