Žába na prameni

Výrobce: Diafilm Praha
Výroba: 1970
Text: list
Snímků: 20
Napsal: Alexander Kliment
Kreslil: Jiřina Klimentová
Poznámka: B416, pro Učební pomůcky

Moderní pohádka, která vede k zamyšlení a pomáhá vytvářet správné postoje k různým situacím. Ukazuje řešení konfliktu s neoblomnou žábou jednoduchým činem bez kouzel a pohádkových pomocníků. Zdůrazňuje důležitost vody pro život.

Žába na prameni je moderní pohádka nebo lépe povídka, která vede děti k myšlení a pomáhá v nich vytvářet správné postoje k různým situacím. Ukazuje dětem řešení konfliktu s neoblomnou žábou jednoduchým činem bez kouzel a pohádkových pomocníků. Zároveň zajímavě a vtipně poučuje děti o důležitosti vody pro život. Obrázky v jemných pastelových odstínech upoutávají více starší děti, které už mají zkušenosti s prohlížením obrázků. Pří vyprávění pohádky podle obrázků se u dětí dobře rozvíjí souvislé vyjadřování a rozšiřuje slovník např. o slova kašna, zdroj, pramen, močál. Dovídají se, že voda není jen studená a teplá, ale že může být i dobrá, chladná, stará, že proudí a šumí, že přináší užitek a radost. I diafilm přinese užitek a radost jako pohádka i poučení především starším dětem.

 

Další příspěvky

«

»

1 komentář

No ping yet

  1. admin píše:

    Žába na prameni je moderní pohádka nebo lépe povídka, která vede děti k myšlení a pomáhá v nich vytvářet správné postoje k různým situacím. Ukazuje dětem řešení konfliktu s neoblomnou žábou jednoduchým činem bez kouzel a pohádkových pomocníků. Zároveň zajímavě a vtipně poučuje děti o důležitosti vody pro život. Obrázky v jemných pastelových odstínech upoutávají více starší děti, které už nají zkušenosti s prohlížením obrázků. Při vyprávění pohádky podle obrázku se u dětí dobře rozvíjí souvislé vyjadřování a rozšiřuje slovník např. o slova kašna, zdroj, pramen, močál. Dovídají se, že voda není jen studená a teplá, ale že muže být i dobrá, chladná, stará, že proudí a šumí, že přináší užitek a radost. I diafilm přinese užitek a radost jako pohádka i poučení především starším dětem.

Napsat komentář